Sada je: sub tra 27, 2024 8:36 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet sij 25, 2013 3:45 pm 
Offline

Pridružen/a: pet sij 25, 2013 4:12 am
Postovi: 4
Vozi: Bez aute
Evo novi sam na forumu pa vas sve lipo pozdravljam .Ova volvo marka oduvik mi je bila draga ali eto nikad nisam posjedovao ni jedan volvo automobil.Bavim se malo u slobodno virjeme lovom pa sam mislio nabaviti rabljeni XC 90 disel.Godista 2006 ili 2007 vidim da se mogu kupit tu do 17000 ili 18000 eur.Nebi ga koristio za neki teski off road nego ono malo izvan ceste i familija kad se ode na put,vecina voznje bi bila asfalt.
Molim savjete isplatili se kupovina takvog automobila i na sta treba obratiti paznju.

Hvala vam unaprijed


Vrh
   
PostPostano: pet sij 25, 2013 5:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
ne isplati ti se nijedan auto ;) jedini prijevoz koji ti se isplati su vlastite noge :D

noviji modeli xc90 su dosta dobri, u odnosu na prve modele... rijesene su djecje bolesti. mislim da je bilo problema sa onim yamaha motorom 3.2... moja preporuka je D5, obavezno 185ks... ;)

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pet sij 25, 2013 5:31 pm 
Offline

Pridružen/a: pet sij 25, 2013 4:12 am
Postovi: 4
Vozi: Bez aute
Gledam na njuskalu onaj iz Siska mislim da ima 145.000km to i nije tako puno.Trazi nekih 17.000 eur ako se nevaram to je trenutno najpovoljnije sto sam moga pronac.Onako ljep je iznutra i ima gps ako to radi u Hrvatskoj
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-xc90-d5-oglas-6781730 evo to je taj pa molim savjet na sto prepaziti i gdje ga pregledati


Vrh
   
PostPostano: sri sij 30, 2013 4:34 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Malo ću se uključiti u savjet.
U današnje vrijeme kupiti ovaj model vozila je veliki luksuz jer je auto strahovito skup za održavat kao i vjerojatno svaku model u toj klasi.Ne bih brojio tuđe novce ali jedino ako ti pare nisu bitne.
Ja ga imam 5 godina a kupio sam ga kada je imao 5 godina.Prošao sam s njim cca 100 000 km ,ništa vitalno nije popravljano na njemu a potrošio sam godišnje bar u prosjeku 10 000,00kn.Slažen se u konstataciji da su noviji modeli možda bolje pogođeni jer ja imam model D5 iz 2003 g. sa motorom od 165 KS što je za moj gušt malo za takav auto sa 2300 KG.
Za te novce koje spominješ nećeš kupiti ni X5 ni ML-a jer su to godište nešto skuplji ali možeš uzeti novu generaciju SUV-a od KIe,hyundai,ili citroen crosser,nissan patfinder ili nešto slično što je puno jeftinije za održavati.
Malo sam se raspisao ali ja nemam dobra iskustva što ne mora ništa značiti.Možda naletiš na super XC 90. :D


Vrh
   
PostPostano: sri sij 30, 2013 5:17 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 22, 2011 2:24 pm
Postovi: 13
Vozi: xc90
potpisujem u potpunosti !! dodat cu samo kratko - taj auto ne vrijedi tih novaca..ni u kom smislu .


Vrh
   
PostPostano: sri sij 30, 2013 5:35 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Pa to bi mogao biti konačni zaključak.
Dodao bi još da samu ovih 5 godina koliko imam XC 90 upoznao par vlasnika istih vozila i nitko od njih nije bio bez kritika na račun spominjanog modela.
Ja trenutno imam problem sa mjenjačem,softwerom mjenjača ili već ne znam ni sam sa čime a uopće nemam ideju gdje da počnem i u kom smjeru da krenem sa rješavanjem problema.Upravo sam prije dva sata razgovao sa jednim vlasnikom XC-a u Rijeci koji ima vrlo slične simptome na mjenjaču kao ja te taj problem riješava cca godinu i pol dana.Naravno da možeš vjerojatno rješiti problem i prije u ovlaštenom servisu ali oni za to pitaju cca 5000 EUR što je vrijednost skoro polovice mog auta.
Zato budi oprezan i dobro izvaži svoju odluku.
Ha.Ha. malo te plašim ali sve što sam napisao je gola istina koju sam probao na svojoj koži i još uvjek probavam.


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 09, 2013 3:36 pm 
Offline

Pridružen/a: sub vel 23, 2013 2:16 pm
Postovi: 12
Vozi: mercedes
Zva san ovog iz Siska ,auto je uvoz iz Italije i gospodin koji ga prodaje mi djeluje totalno neuvjerljivo i k tome jos jede dok sa njim prican.Auto lipo izgleda ali tu je nesto sumljivo pa sta god da je.


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 09, 2013 5:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
Citat:
Zva san ovog iz Siska ,auto je uvoz iz Italije i gospodin koji ga prodaje mi djeluje totalno neuvjerljivo i k tome jos jede dok sa njim prican.Auto lipo izgleda ali tu je nesto sumljivo pa sta god da je.
nema nis sumnjivo. uvezen iz italije, prvi vlasnik ga vozi par mj i sa 90 tis ga dize na 130... drugi vlasnik je u čk, i gore stoji dosta dugo ne prodan. skoro godinu dana. i sad je u sisku. auto je zapravo skorz ok, ali cijena nije ;)

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: sub svi 11, 2013 1:26 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-xc90- ... as-7745499" onclick="window.open(this.href);return false;

Me like it onak na prvu d5 ''sport'' paket, felge, nastavci ispuha, plave urice, mljac.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan