Sada je: čet ožu 28, 2024 5:56 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: xc i 200 000 km
PostPostano: ned pro 09, 2018 1:29 pm 
Offline

Pridružen/a: sri pro 05, 2018 10:52 am
Postovi: 9
Vozi: subaru legacy
Kolege forumaši s iskustvima u vožnji i održavanju xc modela (naročito xc 60) imam par pitanja za vas.
Što se načelno može očekivati od volva xc d5 awd koji ima oko 200 000 km (170 - 230 tkm) i urednu servisnu prošlost u pogledu izvanrednih troškova održavanja?
Naime, da li se tu, opet načelno, može očekivati da će uskoro trebati izmjena amortizera, letve volana, raznih spona, vilica i selena, reparatura automatske getribe, EGR, DPF-katalizator, dizne, turbo itd. ili uz dobro održavanje ti dijelovi na ovim autima traju u principu osjetno duže?

Znam, naravno, da sve ovisi o konkretnom autu, vozaču i servisiranju, ali kako imate iskustva s tim autima možda mi možete pomoći jer tražim takav auto za kupiti za cifru unutar koje svi imaju otprilike ovu kilometražu pa me zanima na što se moram pripremiti ili ću se ugodno iznenaditi.

Hvala unaprijed svima koji se uključe u ovu temu i pomognu.


Vrh
   
PostPostano: ned pro 09, 2018 4:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ovisi puno o održavanju i načinu vožnje , getriba ako nije mijenjano ulje do sada neće dugo , kaj se tiče motora mogu biti problemi s dpf ako se vozi puno po gradu, kaj se tiče samog motora ubiti nema problema , jako rijetko ode turbina ili motoric turbine , egr, klapna gasa, alternator , ali zbilja jako rijetko ,govorim o d 5 motoru od 185 i 210 ks jedino stari 185 ks ima još problem sa swirl klapnom al se to riješi bez većih izdataka , awd pogon isto rijetko odlazi


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned pro 09, 2018 7:14 pm 
Offline

Pridružen/a: sri pro 05, 2018 10:52 am
Postovi: 9
Vozi: subaru legacy
Hvala, a d5 sa 163 ks, tj 2.4 d sa 163 ks koji je i najćešći u njuškalu?


Vrh
   
PostPostano: ned pro 09, 2018 8:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Sve isto samo sto on nema swirl klapne, jedino je brtva glave znala otići , ali ako je to se je već riješilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned pro 09, 2018 8:32 pm 
Offline

Pridružen/a: sri pro 05, 2018 10:52 am
Postovi: 9
Vozi: subaru legacy
Brtva glave kao greška na samoj brtvi pa se riješi promjenom ili probleem s hlađenjem, pucanjem i vitoperenjem glava, tj, kad se jednom promjeni kvar se više ne ponavlja ili se opet dogodi?
Oprosti na stalnim potpitanjima, ali ti auti su skupi pa da me žena ne ubije poslije. Hvala na strpljivosti!


Vrh
   
PostPostano: ned pro 09, 2018 9:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Bilo je slučajeva da je trebalo i blok ravnati pošto se je malo duže čovjek vozio i auto gubio vodu , ali u pravilu samo nova brtva uređenje glave i gas, mada sam čuo da su i blokovi pucali na D 3 ali ja to uživo u 5 godišnjem radom u volvo servisu nisam vidio


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan