Sada je: čet ožu 28, 2024 11:59 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon kol 12, 2019 7:38 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lip 28, 2015 11:40 pm
Postovi: 7
Vozi: S70 2.5 20v
Lokacija: Garešnica
pozdrav ekipi
buduči da nisam našao niti jednu temu na ovaj račun evo ja ju otvaram
dakle več mi se par puta pali lampica motora..odem napravit dijagnostiku pokaže grešku P0410, tj.sekundarno ubrizgavanje zraka.grešku poništimo majstor kaže nije ništa,a nakon par puta tako dijagnosticiranja i poništavanja ispada da nezna o čemu se radi,pa sam malo sam počeo istraživat i otkrio da to samo potpomaže da katalizator što prije dođe u radnu temperaturu da što prije suzbije štetne plinove dok je motor hladan
e sad ono što mene zanima je dali taj kvar šteti motoru,ja koliko sem skužio ne,ali svejedno...
što bi bilo najprije što bi se trebalo pogledati i koliko bi to otprilike moglo koštati...u najgorem slučaju da je otišla pumpa ili kompresor šta več je??


Vrh
   
PostPostano: pon kol 12, 2019 10:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
To ti je los katalizator , ne šteti motoru al je moguće da će auto vise trošiti al i me mora , drugi/ novi kat će riješiti stvar , probaj ga malo jače voziti i budes vidio da ti se neće paliti greška , jer će se kat brže zagrijati, ja mislim da je u tome stvar nije u nikakvom kompresoru ni pumpi


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 11:12 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lip 28, 2015 11:40 pm
Postovi: 7
Vozi: S70 2.5 20v
Lokacija: Garešnica
pa zar nebi pokazalo neku drugu grešku pod drugim brojem.prvi put mi se greška pojavila kad sam morao stati jer me policija zaustavila :clap: druga dva tri puta poslije vožnje autoputom i to opet kad sam stao na naplatnoj kučici...znači kad je auto radio u leru i znači svaki put kada sam morao negdije malo zastat upali se greška i svijetli dok se ne obriše,onda prođe neko vrijeme ne svijetli i onda opet najme neke promjene u vužnji nema,potrošnja je ono normalna oko 9-10L,motor radi normalno...čak mi je prvi put bilo rečeno da je to senzor usisa,ali na kraju ispada da nije jer je očiščen,a i senzor usisa je pod drugim brojem
a i da spomenem auto ima samo 121000km


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 11:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Onda definitivno nije ovo šta sam ja napisao , ovo moje je vise po grešci p0420 , morao bi u auto dati pogledati ili vidi da skuzim kaj te to zeza


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 11:48 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lip 28, 2015 11:40 pm
Postovi: 7
Vozi: S70 2.5 20v
Lokacija: Garešnica
p0410 kaže sekundarno ubrizgavanje zraka,a služi za brže smanjenje NOx plinova dok je motor hladan..ok mogu proči tehnički,malo sam manje ekologičan kad sam hladan,ali ne volim da mi se to stalno pali lampica...gledao sam malo googlao,youtube malo,skužio sam otprilike o čemu se radi,gdije se nalazi,ali ne volim ja čačkat po tome previše jer čega se dotaknem to sve puca-dokazano :whistle: :whistle: :whistle: ,ali zanimljivo je to što ovi lokalci "majstori" bez uvrede ikome,svaka cast pojedincima,nemaju pojma ni što to je,a kamoli da to riješe...koliko sam im puta morao reči to ti je tu i ide ovako ili onako može se napravit tako......ja bi sam ali nemam alata,ali opet kažem čega se ja dotaknem na tom autu sve puca


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 11:50 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
A jebga nije novi , a to kaj ima malo km nema puno veze nego godine


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 12:02 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lip 28, 2015 11:40 pm
Postovi: 7
Vozi: S70 2.5 20v
Lokacija: Garešnica
ma znam samo sam se hvalio haha...više mu je naštetilo to što je kod prijašnjeg vlasnika stajao nego da se vozio,od prvog vlasnika sam ga uzeo i dvije godine je kod mene..autić je odličan,ali kad sam ga uzeo morao sam uložiti jer je curilo ulje na dihtungu glave,nosači motora i neke sitnice....to sam rješio odma u prvih mj.dana i sve odlično,niti troši ulje ni vodu,tehnički bez greške,eko test bolji nego kod prijašnjeg vlasnika,klima..sva elektronika radi..jedino eto sad što me to počelo zezat


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 12:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Je najgore je kad auto stoji


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto kol 13, 2019 1:14 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned lip 28, 2015 11:40 pm
Postovi: 7
Vozi: S70 2.5 20v
Lokacija: Garešnica
Prvo cu probat vidjeti da nisu spojevi oksidirali, i dali neko crijevo propusta zrak ili da nije pritisnuto, takve ideje daju na drugim forumima, pa cu onda vidjeti dalje


Vrh
   
PostPostano: pon lis 25, 2021 10:38 am 
Offline

Pridružen/a: čet lis 21, 2021 10:55 pm
Postovi: 6
Vozi: Volvo V70
Bok,
da li je ovaj problem u konačnici riješen i kako?
Hvala


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan