Sada je: pet tra 19, 2024 4:14 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet svi 19, 2023 10:50 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Pozdrav svima!

Prije neki dan upalila mi se lampica akumulatora na tabli. Odvezao sam auto do najbližeg mi servisa, u ovom slučaju mazdinog, da mi vide kaj ne valja i slože. Dečki pokušavali par dana, ali bez sreće. Vele da su testirali alternator da je struja punjenja dobra (13,5V-13,8V), ali i dalje svijetli lampica. Probali i sa dugim regulatorom (bosch), ali i dalje isto. Struja punjenja ista, lampica i dalje svjetli. Nagađaju da je problem u komunikaciji elektronike. Kolko sam ja u to vrijeme istraživao, struja punjenja za moj auto je između 13,5V - 14,5V. Znači da bi trebalo biti OK, ali nije. Čul sam se i sa Nikolom iz VŽ, veli da je imal isti problem i da ga je riješio jedino ugradnjom drugog original rabljenog alternatora, (rekel je da moraju poklapati brojevi s njih). Navodno se Volvo tu na neki način zaštitio kad veli da nije problem uspio riješiti ni sa novim zamjenskim, već da mora biti isključivo original. Ja sam danas probal testirati alternator preko Vide, po meni parametri zadovoljavajući. Mjeril multimetrom, vrijednosti iste kao u Vidi, Ohm test alternator-blok motora 0ohm. Sve djeluje ok, čak je i aku na 12,7V, znači da se puni, s tim da je star oko 5g, Exide mislim 900 ili 1000Ah, koroziji nema traga...

Ima tko kakvu ideju kam dalje gledati?
Dali mjenjati alternator? I za koji? Kupiti original, reparirati postojeći ako se može da valja ili kupiti tvornički repariran original, ako to uopće ima?
Probati kak je Nikola uspio, sa rabljenim originalnim?

Stavljam i slike testa iz Vide i popis trenutnih grešaka. Auto je inače kod mene 7g, trudil sam se održavat ga i bolje nego treba, ima 267000km, 2005.g. i rado bi da me služi i dalje. Registracija mi ide krajem tjedna pa bi volio riješti čim prije, kvalitetnije, povoljnije.
Ako ne uspijem riješiti do kraja tjedna, jel to prepreka za prolaz na tehničkom?

Svaka ideja i prijedlog su dobro došli pa navalite...

Lijep pozdarav svima,
Vanja


Vrh
   
PostPostano: pet svi 19, 2023 10:52 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
slika

slika

Nisam slike uspio sa prvim postom, pa su u ovom


Vrh
   
PostPostano: pet svi 19, 2023 10:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Probaj staviti drugi rabljeni al moguće da je do dim-a ( instrument tabla) malo glupo ak nez kaj bi drugo bilo
Slike na mobu su mi premale tak da ih ne vidim pa nez koje su greške

Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub svi 20, 2023 7:02 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Ok, i to je početak. Budem pogledal po njuškalu za drugi alternator. Uglavnom, brojevi sa alternatora se moraju poklapati, jel tak? A kaj ako je tabla, da se to popraviti?


Vrh
   
PostPostano: uto svi 23, 2023 1:37 pm 
Offline

Pridružen/a: pet kol 07, 2015 10:09 am
Postovi: 96
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Koprivnica
Evo da javim, od vikenda i lijepog vremena i kak je auto stajao vani na suncu, greška se više ne javlja. Pošto se javila nakon kaj je padala jaka kiša, a on je stajala vani, dali je moguće da ušla voda/vlaga u neki dio i sad je sunce to posušilo? Uglavnom, uspješno registriran, bez greški i vozi se dalje 😀


Vrh
   
PostPostano: uto svi 23, 2023 9:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Pogledaj cem, to gdje su osigurači u kabini , hoće voda ući i onda radi darmar


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned svi 28, 2023 2:11 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Provjeri da ti nisu zastopani odvodi ispod haube kod vjetrobrana pa ti se voda prelijeva u kabinu kod CEM-a.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan