Sada je: sub lip 08, 2024 1:32 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 121 post ]  Stranica Prethodna 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet sij 19, 2012 8:18 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ti da ali si pobrkao za mene, doduše nemam nekih 188 kako sam napisao, imam točno 182 cm i 86 kg upravo sada mjereno. Kako si mi puno tih dućana napisao, da sebi kupuješ tak nekaj - kaj bi uzel, onak iskreno koji bi ti bic uzeo, napominjem treking za klačiti za po cesti rekreativno.???

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 9:19 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
ovo :
http://www.bim-bike.hr/hr/torpado-bicik ... crossfire/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dsg.hr/proizvod.asp?sifra=5927&cate=1" onclick="window.open(this.href);return false; ali nije trekking ??
http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=829" onclick="window.open(this.href);return false; isto ne znam jel trekking ??
SUPERIOR Bloxx 540 http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=539" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.markoprojekt.com/index.php?p=1158" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.proteajaska.com/index.php?ka ... parent=344" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 11:44 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Da se mene pita, za jurcanje po gradu i pokoji izlet na neki makadam u prirodi ovo bi mi bilo po čefu. No pustimo mene.
Od svih ovih kaj si tu iznio svi su na donjoj granici prihvatljivosti. Za početak svi su okviri aluminijski a stim da svi osim možda Bloxx-a imaju klasičnu cross-country geometriju. Ovaj zadnji je malo više za "turizam". Prednji mjenjaći su, kak je to za ovaj cjenovni razred uobičajeno, ono kaj ne preporučam, dakle FD-TX51, FD-M310... Sad istina je da ih se manje koristi nego zadnji ali ako su loši ili loše poštelani (tu dosta kumuju i ručice mjenjaća) dešavat će se da lanac pada s ovu ili onu stranu lančanika. Nije neka fora vračati dobro nauljen lanac prstima natrag (ako neznaš kak se to radi mjenjačem). S tim da se za Terano samo možena slutiti koji ima prednji mjenjač. Ručice mjenjaća su uglavnom Alivio ili Acrea što je O.K. Pogoni su večinom SounTour. Kočnice su mjesto gdje se obično štedi no tu imaš čak dva bike sa diskovima i to hodruličnim. Ne očekuj od njih čuda u ovom cjenovnom razredu ali ovi na Wheeleru mi ne zgledaju loši. Istini za volju ne trbaju ti diskovi, po normalnim uvjetima dobri V-brakovi sasvim dobro koće. Od vilica najbolju ima Wheeler a najlošiju Bloxx, iako me iznenadilo da se sve mogu podešavati. Što se tiće prijenosa (lančanici naprijed i odostraga) najlakše prijenose ima Wheeler a ostali su tu negdje. Kotaći u ovoj usporedbi su mi na žalost totalna enigma.
Po meni najbolje opremljeni su Wheeler i Terrano, najveća fora mi je Bloxx520 s svojom turističkom pozicijom.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 1:48 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Šta znači največa forma ???

A gledam i ove 2 klasika :

http://www.markoprojekt.com/index.php?m=&p=1031" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.proteajaska.com/index.php?ka ... parent=196" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 2:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Trebalo je pisati "fora" al kad tipkam s ovim mojim čevapima ispadne "forma" :-)
Ovaj Wheeler s nexusom mi se jako sviđa. U principu tih 7 brzina za rekreativnu vožnju i commuting, dakle odlazak u dučan i na posel, je sasvim dovoljno. Nemaš zadnji, a ni prednji, mjenjač vani nek je sve u zadnjoj nabi. To kad se poštela radi ko puška i zgleda elegantno ko' rješenje. Wheeler ima u prednjoj nabi dinamo što ne znam koliko bu ti bilo interesantno. Sve ostalo je tu negdje. Od ovih vilica ne treba očekivati čuda ali po makadamu nebuš osjetil grabe u omjeru 1:1.
Geometrije obadva bike su košto i sam vidiš turističke. Sve u svemu meni je Wheeler bolji i zanimljiviji.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 5:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Eto kaparili ja i nećak maloprije ovakva 2 komada, sutra idemo po njih, samo da ih poštelaju sve kako mora biti i spreme za vožnju, ugrade bljeskalice i gas. Kupili smo u aurori zabok, komad je 2972 kn za keš, s time da smo sve bajke mogli probati po vani prije nego se odlučimo za kupnju, čovjek nas je savjetovao (ne nije nam nudio skuplje modele ili sl) što kako i zašto, i za ono kaj mi trebamo čak je nudio i neki jeftiniji model, ali kad smo nakon tog jeftinije problai ovaj 3900 velika je razlika, dok pak model 4300 nije nekaj po vožnji i udobnosti bolji a skuplji je nekih 400 kn, tako da smo odabrali Trek 3900 disc 2011.

http://www.bicikla.com/index.php?option ... temid=63#s" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 6:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
oke ti bude to...
ovaj 42/11 prijenos bude cist oke. al po meni najveca slaba tocka su mehanicki diskovi. ja nemam dobra iskustva s tim, meni oni koce slabije nego obicni vbrake. hidraulicni disk je druga stvar, i to je brutalno kakvo kocenje.

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 7:20 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mo ... 3900_disc/#" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

SLIKE:
slika

slika

slika

slika

Zaboravio sam reči zakaj sam se odlučil u dućanu u kojem drže Aurora, Merida, Authora, Fuji baš za Trek ... kako smo se sve bajkove mogli isprobati, ja sam naravno inzistirao najprije za treking bajk, dok je nećak odmah pilio po MTB, no nakon kaj sam probal 2 kom trekkinga, jedan je bio author drugi trek, i kad sam probao MTB ipak mi bolje leži MTB, a Trek samo iz jednog razloga, što ima volan višlji bar za min 5 cm od svih drugih bajkova, ne znam dal me kužite o čem pričam, dakle ona središnja osovina na čemu se drži volan je na oko puno višlja nego kod drugih iz ponude, i to je presudilo u odabiru, čak sam bio spreman dati oko4 kkn za jednog Authora ali ne odluka je pala na ovoga, nisam osjetio da me steže kičma ili natezanje/napor u vratnom mišiću i ramenima, bez obzira kaj sam bajkove sprobaval po max 2-3 min, kod svoh drugih je to bilo puno izraženije, dok kad sam sjeo na Treka to je bila druga priča, eto zato sam odabrao taj model, mada, reko mi čovjek ako nebudem zadovoljan gumama koje su ne znam jel vidite na slici, nisu baš za teren već više mixto vožnja cesta/makadam, da če mi staviti baš tiše cestovne gume. Eto, to bi bilo to, cijena je ok jer je rekao da je ovaj tj. prodao 2 kom kupcima iz Zg-a koji su došli kod njega po bic jer u ZG-u su nešto skuplji, uglavnom tip ima dućan već nekih 20-25 god sa tim biciklima i servis i sve, tak da mislim da smo dobro trgovali i da budemo zadovoljni, sad se samo treba prislilt klačit i ne stati baš f sakoj bertiji :)

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 7:26 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Kočnice, e sad ikreno, model 4300 jači dakle nema disk već v brake koji da bolje koči koliko sam osjetio od ovih sa diskovima meh. kakve ima ovaj 3900, i tu smo počeli priču jer je nečak pitao jel ima model sa hidraulič. disk kočnicama, i sad nam je pokazao ali ne znam koji model koji ima takve kočnice koji je puno skuplji, i veli, glejte dečki ne treba Vam to, kasniej nekaj pukne lajtung počne jebat pumpa djelovi dosegnu i do 700 kn a to vam ne treba, za ovo kaj se bute i vo vozili dost vam je samo zadnja brenza, a kamli ovi diskovi i napred i nazad, tak da, onak, cjenovno je ovaj bajk ok, dalje sve od toga ja mislim da su dalje samo finese i profi bajkovi za ozbiljniju exploataciju i samim time i troškovi održavanja cijelog sistema na bajku su puno veći, uglavnom za ove potrebe koje ja trebam mogao sam kupiti i i bajk za 1800-2000 kn kod njega u dućanu, ali odlulčio sam na ovaj, eh da, napomenuo je da je garancija 5 god na bajk, ali da ga nikako ne perem vodom/šlafom/minivašem posebno ne po pogonu i mjenjačima, i da samo se krpom pere bic i briše prašina, dobro ispuhat kompresorom a svakih 7-10 dana nauljiti lanac uljem ili sprejem zalanac.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 8:14 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
za lanac ja koristim total quartz 9000 :D onih 2 deci kaj ostane od pezoja. :)
kocnicu zadnju koristim valjda jednom na mjesec. sve s prvom odradujem :)

a to kaj govoris, je jasna geometrija treking i mtb bicikla. kolko god je treking vise napeta pozicija, ustvari ti je lakse na duge rute. jel prednost voznje po cesti je kaj se polegnes. dok mtb ti treba malo povisen da imas i bolju kontrolu i sve.
dobro si podesi sic, ja nisam mogel vjerovati kolko znaci to.
kad ti je pedala skroz na dnu, noga ti mora biti do kraja ispruzena, bez imalo skvrcenosti u koljenu :)

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 8:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Ajde sretno s bikom :handgestures-thumbup:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 8:25 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Hvala na savjetima, i kaj mislite onak iskreno, bu dobar ha ? Ili sam mogel bolje kupiti za te ili sl. novce ?? Da li je onaj wheeler i terrano bolji možda bajk od ovoga ili je sve to tu negde ???

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 8:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
Citat:
Hvala na savjetima, i kaj mislite onak iskreno, bu dobar ha ? Ili sam mogel bolje kupiti za te ili sl. novce ?? Da li je onaj wheeler i terrano bolji možda bajk od ovoga ili je sve to tu negde ???
trek je odlican, pouzdan ;)

u svemu, bitna je volja :D

btw, obavezno si kupi ciklokomp :) oni obicni po 70kn su ti sasvim oke :D
sigma mi se pokazala sasvim oke. moj je model za 190kn, mjeri i temperaturu i svasta.

skuplji bezicni modeli, ili oni koji mjere kandencu, sasvim nepotrebno za tebe ;)

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 9:05 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Viš da dobro da si se sjetil, ja sam smetnuo sa uma, reko sam da stavi bljeksalice napred i iza, znam da je ponudio bidone i torbicu neku, ali nije taj ciklocmp nudio, pa ču ga jutro zvati nek nam još i to ugradi neke onak jeftinije modele kaj ima ima u ponudi.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 10:47 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Bela sory al ja tebe nikak ne vidim na bajku da ga hebeš :D

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 121 post ]  Stranica Prethodna 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan