VOLVO KLUB HRVATSKA
https://vkh.hr/forum/

S60 KONTROLNA TABLA
https://vkh.hr/forum/viewtopic.php?t=10180
Stranica: 1/1.

Autor/ica:  Nemanjas60 [ pon ruj 02, 2013 6:23 pm ]
Naslov:  S60 KONTROLNA TABLA

E ovako, imam problem sa kontrolnom tablom od S60, naime hteo sam da ubacim engleski u nju, kontrolna je radila perfektno, i kad sam je skinuo i ubacio software sa engleskim, kontrolna tabla nije htela da radi vise, medjutim ja sam kontrolnu tablu prikljucio u drugov auto isto s60 i kod njega tabla radi perfektno sve, kao i engleski jezik sto je ubacen jer je bio italijanski, pa me sad zanima posto kontrolna tabla radi na drugom autu isto s60, da li neko zna u cemu bi mogao biti problem? i da li se neko susretao sa tim.???

Pozdrav

Autor/ica:  slijepimis [ pon ruj 02, 2013 6:55 pm ]
Naslov:  Re: S60 KONTROLNA TABLA

Ne kuzim se previse, ali i ja sam htio staviti engleski jezik na svoju kontrolnu tablu. Kada sam dosao u servis i rekao sta zelim, radio sam jos neke druge stvari, rekli su mi ok, promijeniti ce jezik na engleski. Malo kasnije mi se vratio lik koji je servisirao auto dok sam ja pio kavu i rekao mi da moj software ne podrsava engleski i da si zbog jezika trebao mijenjati software. Buduci bi me ta promjena kostala 70€, odustao sam od zamjene jezika i naucio sta znaci kada su mi koja vrata ostala otvorena ili kada je izgorila koja zaruljica. Nes' ti nauke.

Poanta svega je mislim u tome da sumnjam da ti to mozes sam raditi, vec to radi ovlasteni servis. Mislim da svaki auto ima neki svoj unlock kod za novi software, ne znam. Cekaj da ti se javi KIKI, on radi u servisu.

Autor/ica:  Nemanjas60 [ pon ruj 02, 2013 7:05 pm ]
Naslov:  Re: S60 KONTROLNA TABLA

A dobro videcemo, uglavnom ne verujem da je do kontrolne, posto kad je stavim u drugi auto isto s60, ona radi, vratim u moj ona nece, probam neku drugu koja je ispravna iz drugog auta stavim u moj, nece, tako da je verovatno neki drugi kvar :)

Autor/ica:  Booki [ pon ruj 02, 2013 9:15 pm ]
Naslov:  Re: S60 KONTROLNA TABLA

Citat:
A dobro videcemo, uglavnom ne verujem da je do kontrolne, posto kad je stavim u drugi auto isto s60, ona radi, vratim u moj ona nece, probam neku drugu koja je ispravna iz drugog auta stavim u moj, nece, tako da je verovatno neki drugi kvar :)
Nije svaka tabla kompatibilna sa drugim autom :naughty: , mora da se poklopi dosta stvari da bi je drugi auto uopšte prepoznao. Kako ti je rađena promena jezika na DIMu, vađena je tabla iz auta :think:? Sad očekuj i SRS grešku.

Autor/ica:  dpodolski [ uto ruj 03, 2013 7:30 am ]
Naslov:  Re: S60 KONTROLNA TABLA

Prvo moraš znati da kontrolna tabla ima ubačen software sa određenim funkcijama koje auto ima pa razlog ne funkcioniranja kontrolne table može biti u tome što ne može iskomunicirati s programom koji je u centralnom kompjuteru a neke table se mogu seliti s jednog na drugi auto samo zato što je razina opreme ista npr . imaš webasto i sklopive retrovizore , grijanje siceva ili neke od stvari od dodatne opreme a drugi auto to nema pa se neće pronaći u centralnom kompjuteru , nadalje grešku SRS airbaga možeš očekivati ako si mijenjao table pod datim kontaktom (obavezno izvadi ključ iz brave kada to mijenjaš i možda najbolje skinuti - klemu.
Također sam mijenjao table sa auta koji imaju isti paket opreme jedan na talijanskom drugi njemački i radile su samo su poruke na DIM-u bile hijerlogljifi .Bitna je i godina proizvodnje tj serija jer uvijek se neke stvari poboljšavaju tijekom godina pa ti tu funkciju Centralni procesor neće prepoznati.
Ovo kod promjene preko servisa je najbolja opcija jer se preko servera spajaju u Volvo bazu podataka i postavljaju tvoje postavke kompletne u centralnom kompjuteru i DIM-u (tabli , Drivers Information Module ) i sve klapa. Nisam siguran ali Volvo naplačuje za spajanje 35 EUR a ostalo je stvar servisa .

Stranica: 1/1. Vremenska zona: UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/