Sada je: čet ožu 28, 2024 7:11 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Savjet
PostPostano: sub lip 17, 2017 3:14 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 13, 2009 12:16 am
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
Poštovani ljubitelji volvača, nisam se dugo javljala, trebala bih savjet oko jedne stvari.

Razmišljam o prodaji svog Volvo S60 2007.god,D5, ima svega 80 tisuća km, jako malo se vozim.
Nisam još odlučila pa pitam i ovdje... da li se isplati prodati ovaj auto i uzeti Mercedes B klasu, slično godište?
Čisto bih voljela čuti par savjeta. Auto mi je redovito održavan, mažen i pažen, jedino ima par sitnih crtica na laku od parkiranja po gradu, nisam ga zbog toga lakirala cijelog, summum oprema, kupljen nov u Baotiću 2007.
No, zaželjela sam se malo promjene, pa bih u nekoj istoj cijeni koju bi dobila, uzela možda navedeni Mercedes.
U oglasniku većinom imaju dosta km, nešto sitno se nađe oko 100 i nešto km, slično godište kao moj, možda godinu, dvije stariji.

Da li je to isplativo, je li ta B klasa(ako netko zna) u rangu S60 ili bolje da ostanem pri svom Volvaču?

Unaprijed svima zahvaljujem što će pročitati i napisati koju... pozdrav svima!


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: sub lip 17, 2017 3:29 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Vecina nas je volvoljupci e sad svaka kupovina polovnog je u jednu ruku kupovina macka u vreci osim ako ne kupujete od poznanika. Ova kilometraza na volvu je mala taj se jos nije ni razradio kako treba. Ja da sam u takvoj situaciji ne bi razmisljao o menjanju auta ako me sluzi kako treba.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: sub lip 17, 2017 3:42 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 13, 2009 12:16 am
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
Istina, to i mene muči. Znam koliko je moj auto malo vožen, od prvog dana je kod mene i samo ja ga vozim. Za druge je mačak u vreći i što se tiče kilometara i drugih stvari. Još sam u razmišljanju, hvala puno na savjetu.


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: sub lip 17, 2017 5:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ja sam svog kupio od prvog vlasnika sa 114tkm auto znam od prvog dana znam da je servisiran, vozen je ostro ali svaki servis je uradjen kod ovlastenog servisera sad na satu ima 240tkm i 14godina je i nek me sluzi kao do sad mislim da kad dodje vreme promen zavrsiti pod nekom sljivom umirovljen.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: sub lip 17, 2017 5:30 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Na volvo forumu pitas trebas li prodati Volvo i kupiti Mercedes?

I don't think so...
Prije bih rekao da tu lovis kupca. Imas oglasnik za to :whistle:

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: ned lip 18, 2017 11:10 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 13, 2009 12:16 am
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
djogra83 hvala na iskustvu.
V70 možda si stekao takav dojam ali daleko od istine. Imam načine kako ću prodati ako bude takva odluka, nisam zbog reklame pisala post nego zbog savjeta. Možda netko u obitelji forumaša ima neki drugi auto osim volva pa sam zato pitala za neki savjet.
Hvala svima!


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: ned lip 18, 2017 12:04 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Hm..hm...B klasa je potpuno drugačiji tip vozila, višlji je malo ulazak u vozilo, tj. višlje je sjedalo pa je u neku ruku preglednost malo bolja, takav položaj odgovara nekome, nekome se svidja recimo više da se tako izrazim luksuszan položaj u s60, posebice tvoj 2007 summum u prostoru vozača i suvozača daje dojam i položaj kraljevske klase, da se osječaš ko da voziš i recimo s80, dok zadnja klupa u s60 nije neka sreća, B klasa pak i odzada ima više mjesta tj. komfornije je iza. B klasi ide u prednost bunker u tolkoj mjeri jer ne da je veći, nego stanu u njega višlje/veće stvari...to su samo neke od glavnih razlika recimo ta dva automobila...pitanje je što tebi treba auto, i zašto uopće nakon s60 razmišljaš o B klasi ? O km na tvom autu, i o nabavci drugog auta za kojeg neznaš ništa, osim ako ne kupuješ od poznanika ili jaresvagen, ne bih previše trošio riječi...doma znaš što imaš, voziš samo ti i toga se drži, imaj na umu u slučaju prodaje za taj auto ćeš potencijalno dobiti samo koji euro više nego lije najskuplji na njuški te godine, i to samo zbog km na satu ....ja da sam na tvojem mjestu, ni u kom slučaju nebih s60 mijenjao sa B klasu ... posebice ne B klasu istog godiša ....

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: ned lip 18, 2017 1:31 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 13, 2009 12:16 am
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
Puno ti hvala BELA na iscrpnom odgovoru. Mislim da ću još neko vrijeme ostati na svom volvu, najviše zbog malo km i dobrog stanja. Ali mi je jako drago čuti dobre argumente, hvala još jednom za kvalitetan osvrt.


Vrh
   
 Naslov: Re: Savjet
PostPostano: ned lip 18, 2017 1:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Drži se svog s60 jer znaš što imaš....sve drugo što te zanima dok ne kupuješ od poznanika ili novo, po meni zaboravi...moj jako dobar prijatelj ima s60 d5 black edition 2003 g ...prvi vlasnik...sad napunio 160 000 km ... baš neki dan bio u RISu na velikom servisu, kaže, auto je bezprijekoran, da ga idem prodavat kaj cu za njega dobiti .... morat cu doložit barem još 200 000 kn da opet uzmem s60 koji će me isto tako služiti kao i ovaj kojeg imam od prvog dana ....nije da nema za novi, nego relano razmišlja, ono za što njemu treba je i ovaj i dalje odličan.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan