Sada je: čet ožu 28, 2024 9:39 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet vel 25, 2021 7:31 pm 
Offline

Pridružen/a: uto vel 23, 2021 9:01 am
Postovi: 5
Vozi: volvo v40
Pozdrav,

Konstantno pri brzinama većim od 70km/h čuje se iz zadnjeg desnog kraja konstantno klackanje/lupanje. Ponekad dolazi do promjene inteziteta zvuka (nekad jače, nekad slabije)

Kvaliteta ceste nema utjecaja. Može biti ravna, sa rupama, klackanje/lupanje je uvijek isto i zvuči kao da 2 materijala udaraju non-stop jedno o drugo.
Zvuk je plastični/polumetalni (teško za odrediti sa prednjeg vozačkog sjedala)

na brzinama nižim od 70km/h, gore navedeni zvuk se uopće ne čuje.

Kod mirovanja probao sam lupati po unutrašnjosti auta kako bih uspio naći sličan izvor zvuka, ali neuspješno. Čak sam i obložio određene plastike gumom, no nije pomoglo.

Nema ništa u prtljažniku što bi udaralo. Sve sam izbacio van, zvuk se ponovno javlja na brzinama iznad 70km/h

Više neznam da li se radi o zvuku unutar auta ili izvan, na ovjesu recimo, što bi možda objasnilo zašto samo na brzinama iznad 70km/h

PS. nisam siguran, ali čini mi se kad sam prvi puta primjetio zvuk, bio je tiši i događalo se samo na brzinama iznad 80km/h

Auto ima 118k KM (nije vraćena KM, provjereni KM)


Vrh
   
PostPostano: pet vel 26, 2021 10:46 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Jel ti stoji čvrsto platična zaštita ispod motora?


Vrh
   
PostPostano: pet vel 26, 2021 10:50 am 
Offline

Pridružen/a: uto vel 23, 2021 9:01 am
Postovi: 5
Vozi: volvo v40
bok,

nisam provjeravao plastičnu zaštitu ispod motora.

da li može nepričvrščena zaštita utjecati na zvukove iz zadnjeg desnog kraja auta?


Vrh
   
PostPostano: pet vel 26, 2021 1:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Treba dignuti i pregledati auto


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet vel 26, 2021 2:20 pm 
Offline

Pridružen/a: čet svi 28, 2015 11:19 am
Postovi: 59
Vozi: Volvo V50, V40CC
Citat:
bok,

nisam provjeravao plastičnu zaštitu ispod motora.

da li može nepričvrščena zaštita utjecati na zvukove iz zadnjeg desnog kraja auta?
moze moze, meni je pukao plasticni nosac ispod zadnje klupe (ima i tamo da, ne samo kod motora) poklopca pa je cvilio nesnosno. popravak cca 12kn novi nosac :)


Vrh
   
PostPostano: sub vel 27, 2021 2:39 pm 
Offline

Pridružen/a: uto vel 23, 2021 9:01 am
Postovi: 5
Vozi: volvo v40
Citat:
Citat:
bok,

nisam provjeravao plastičnu zaštitu ispod motora.

da li može nepričvrščena zaštita utjecati na zvukove iz zadnjeg desnog kraja auta?
moze moze, meni je pukao plasticni nosac ispod zadnje klupe (ima i tamo da, ne samo kod motora) poklopca pa je cvilio nesnosno. popravak cca 12kn novi nosac :)
poklopac ispod zanje klupe u autu, ili van auta? :)


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2021 11:33 pm 
Offline

Pridružen/a: čet svi 28, 2015 11:19 am
Postovi: 59
Vozi: Volvo V50, V40CC
Citat:
Citat:
Citat:
bok,

nisam provjeravao plastičnu zaštitu ispod motora.

da li može nepričvrščena zaštita utjecati na zvukove iz zadnjeg desnog kraja auta?
moze moze, meni je pukao plasticni nosac ispod zadnje klupe (ima i tamo da, ne samo kod motora) poklopca pa je cvilio nesnosno. popravak cca 12kn novi nosac :)
poklopac ispod zanje klupe u autu, ili van auta? :)
od ispod :whistle:


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 09, 2021 11:30 am 
Offline

Pridružen/a: uto vel 23, 2021 9:01 am
Postovi: 5
Vozi: volvo v40
pozdrav,

našao sam izvor udaranja.

ispod stražnjih desnih vrata (kod zadnjeg desnog kotača) postavljena je neka zaštitna plastika na kojoj se vijak opustio te je plastika bila labava.

zatezanjem vijka, plastika stoji fiksno, te nema više udaranja.

ps. vjerujem da ovo nije trajno rješenje, jer je sam vijak također napravljen od plastike, te navoji nemaju kranjnu točku, već, kad se dovoljno učvrsti, vijak se vrti u mjestu (nije ni čudno što se otpustio)


veoma traljavo izvedeno od volva. vjerojatno će se ponovno otpustiti, no sa trakicama se može dodatno učvrstiti plastika, no to neki drugi puta kad vrijeme bude ljepše :)

hvala vam ekipa na pomoći oko ovog!


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 09, 2021 5:17 pm 
Offline

Pridružen/a: čet svi 28, 2015 11:19 am
Postovi: 59
Vozi: Volvo V50, V40CC
Citat:
pozdrav,

našao sam izvor udaranja.

ispod stražnjih desnih vrata (kod zadnjeg desnog kotača) postavljena je neka zaštitna plastika na kojoj se vijak opustio te je plastika bila labava.

zatezanjem vijka, plastika stoji fiksno, te nema više udaranja.

ps. vjerujem da ovo nije trajno rješenje, jer je sam vijak također napravljen od plastike, te navoji nemaju kranjnu točku, već, kad se dovoljno učvrsti, vijak se vrti u mjestu (nije ni čudno što se otpustio)


veoma traljavo izvedeno od volva. vjerojatno će se ponovno otpustiti, no sa trakicama se može dodatno učvrstiti plastika, no to neki drugi puta kad vrijeme bude ljepše :)

hvala vam ekipa na pomoći oko ovog!
e tocno taj


Vrh
   
PostPostano: pon lip 28, 2021 7:37 am 
Offline

Pridružen/a: pon svi 24, 2021 2:40 pm
Postovi: 6
Vozi: V40 CC 2017 D2 PRO
kod mene isto pukno taj jedan plasticni nosac (zaštita podvozja). Doživio živčani slom od slušanja izvora buke :D

Bio sam uvjereni da je u razini glave :o

Di se mogu kupiti ti plastični nosači/pipci kaj drže skupa te plastike? Genuine volvo ili ima tokić i sl.?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan