Sada je: čet ožu 28, 2024 9:50 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet ožu 16, 2023 8:02 pm 
Offline

Pridružen/a: uto tra 19, 2022 12:42 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo V50 2.0D 100kW 2006
Pozdrav, klima odnosno ventilacija na V50 2006. povremeno (vrlo rijetko) puse pola toplo a druga polovica auta hladno. To se rijetko sedi a nestane nakon sto ugasim auto.

Također vec duze vrijeme puse neravnomjerno, kao da su motorici nepozicionirani. Cak i kada ukljucim na sve tri pozicije puhanje, na sajbu mi puse vrlo slabo dok u prsa puno jace. Na jednoj dijagnostiti radi neke trece atvari vidio sam gresku repozicionirani motorici ventilacije/klime. Mehanicaru je bilo lakse reci da su pokvareni pa nismo ni dirali to ali kako dolazi ljeto razmisljam da to prije sredim.

Cesto neravnomjerno puhanje promijeni smjer i jacinu rada motorica kada auto ugasim ali ucestalo me zeza. Dakle, nekad gore jace puse, nekad u prsa itd. Bilo da je na automatik, doziranje ili su sve pozicije u pogonu. Osim ako ukljucim puhanje samo u jedan smjer onda on radi kako treba.

Mislim da klima nije prazna jer na LOW ide prilicno hladan zrak, mozda se varam, ne znam. Isto se desava i kad radi obicna ventilacija.

Mozda ima neko rjesenje za to prije nego idemo sve rastaviti?
Kako to pokusati rjesiti da se ne skida kimpletni kokpit?

Hvala!


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 16, 2023 9:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Sa Volvo dijagnostikom probati kalibrirati motoriće a ako ne uspije trebaju novi,ima ih 4 kom i najbolje promijeniti sve,nazalost treba armatura van

Poslano sa mog Lenovo TB-X505F koristeći Tapatalk


_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet ožu 17, 2023 11:14 am 
Offline

Pridružen/a: uto tra 19, 2022 12:42 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo V50 2.0D 100kW 2006
Citat:
Sa Volvo dijagnostikom probati kalibrirati motoriće a ako ne uspije trebaju novi,ima ih 4 kom i najbolje promijeniti sve,nazalost treba armatura van

Poslano sa mog Lenovo TB-X505F koristeći Tapatalk
Uh… ako ide taj “prljav” posao, kolko bi me sve zajedno kostalo? Obzirom da imam do tebe dosta voznje, dal u jednom danu stignes sve? Hvala


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 9:48 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Uh… ako ide taj “prljav” posao, kolko bi me sve zajedno kostalo? Obzirom da imam do tebe dosta voznje, dal u jednom danu stignes sve? Hvala
Meni je crkao samo jedan motoric i mehanicar ga je uspio zamijeniti bez vadjenja armature, ali uz puno fleksibilnosti i psovki :)

Motorice (da, kupio sam dva za svaki slucaj) sam narucio sa ebaya za cca 10-tak EUR po komadu.

Ne sjecam se koliko sam platio zamjenu, ali znam da nije bilo strasno upravo zbog toga sto je sve napravio bez skidanja armature.

Nisam siguran jesam li drugi motoric dao novom vlasniku kada sam prodao auto, moram provjeriti ako mi je tu negdje pa ti ga mogu dati jer meni vise ne treba.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 3:26 pm 
Offline

Pridružen/a: uto tra 19, 2022 12:42 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo V50 2.0D 100kW 2006
Citat:
Citat:
Uh… ako ide taj “prljav” posao, kolko bi me sve zajedno kostalo? Obzirom da imam do tebe dosta voznje, dal u jednom danu stignes sve? Hvala
Meni je crkao samo jedan motoric i mehanicar ga je uspio zamijeniti bez vadjenja armature, ali uz puno fleksibilnosti i psovki :)

Motorice (da, kupio sam dva za svaki slucaj) sam narucio sa ebaya za cca 10-tak EUR po komadu.

Ne sjecam se koliko sam platio zamjenu, ali znam da nije bilo strasno upravo zbog toga sto je sve napravio bez skidanja armature.

Nisam siguran jesam li drugi motoric dao novom vlasniku kada sam prodao auto, moram provjeriti ako mi je tu negdje pa ti ga mogu dati jer meni vise ne treba.
Hvala ti na odgovoru. Ako ti ne treba motoric, mozda ga mogu iskoristiti :) Mozda budem te srece da se obavi bez skidanja armature :) Ajd mi ostavi mob u inbox pa ti se javim!
Hvala :)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan