Sada je: čet ožu 28, 2024 8:47 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet ožu 17, 2023 7:53 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Pozdrav dragi Volvoljupci..

Kao što moj intro post kaže, u nedjelju idem po svoj S60, i vrlo sam entuzijastičan.

E sad, imati ću više informacija kada budem došao do servisne, ali navodno, ima 270000 km,
prije 20000ak tisuća je napravljen veliki, a prije mjesec dana mali servis.

Konkretno me zanima vaše iskustvo, sa potrošnjom kao i sa servisima.
Pročačkao sam tu po forumu i po netu, te našao dosta informacija.
No, naišao sam na par nepravilnosti. Naime, dimenzije vozila u knjižici se ne slažu sa dimenzijama
prikazanim u specifikacijama vozila na internetu. Da li je moguće da su na tehničkom upisali krive podatke? Također, ovo je automatik.
Po broju šasije sam doznao samo da je 2005o godište, D5244T.

Zanima me zamjena za radio konzolu, da znate da paše u njega, nekakav multimedija uređaj sa većim ekranom i GPS-om?

Navodno gospodinu koji ga sada ima, troši oko 7 i pol, gradske vožnje po Zagrebu.
Ima li šanse da će mi trošiti manje na otvorenoj cesti, do posla imam 22km od kojih je oko 3km gradske.

Gledao sam malo, chip tuning, ima stranih i naših, koji obećavaju 10 do 15% manju potrošnju, uz 20 do 60 konja više. Koliko je to točno, ako netko od Vas ima tu informaciju?
Da li je to isplativo, i dobro za njega? Ako je netko radio slične preinake u “mozgu” auta, rado bih da podijeli svoje iskustvo, i kod koga je to rađeno.
Nije mi toliko bitno da ima više snage (iako se ne bih žalio na koji konj više 😃 ), bitnije mi je da manje troši ukoliko je to ostvarivo.

Svakako ću otići u Pulu u ovlašteni servis kako bi pregledali auto. No prošao je tehnički navodno bez problema prije mjesec dana.

Koje bi gume preporučili? Ciljam na neke 4Season, u knjižici su upisane 225/45 R17.
Aditivi za gorivo i pročišćavanje sustava? Netko ih hvali na sva zvona, netko je kompletno protiv.

Koliko sam shvatio, Summum oprema bi trebala biti Grand Luxury, negdje piše da u to spada i GPS, automatsko zatamnjivanje retrovizora, grijane vanjske, i još svašta nešto između ostalog, a opet na par mjesta piše da toga u njemu nema.
Dobio sam od Volvo servisa i Data sheet, koji je isto malo zbunjujuć.

Na par mjesta nema info o modelu iz 2005e 2.4 D5 automatic Summum, negdje ima ali piše da je sa 185 konja, negdje piše 163 odnosno 120kw ali ne i da je automatic sa Summum opremom..više ne znam koji točno model kupujem i koje su mu specifikacije 👨‍💻💁‍♂️🙇‍♂️🤷‍♂️👀

Ako mi itko može pojasniti malo, što tu je ili nije, ima pivo (ili gajbu) na idućem susretu😌😃

Hvala unaprijed.

T.


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 18, 2023 7:56 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Pređeni kilometri neka te ne zabrinjavaju ukoliko je auto ispravno održavan...
Potrošnja od 7+ litara po gradu je sasvim ok obzirom na snagu i težinu vozila ali računaj si 8-9, dok na otvorenoj je oko 6+ ovisno kakvu nogu imaš... sve ispod 6 su puste priče jer je opće poznata stvar da vlasnici dizela imaju mokre snove kad ih pitaš za Potrošnju a stvarnost je totalno drugačija..
Getriba na toj kilometraži je trabala imati pokoju izmjenu ulja ako je/su prijašnji vlasnik/vlasnici bili obzirni prema autu.
Summum je najjača serijska oprema za taj model(naravno da postoji jača a to je ovisilo koliko je prvi vlasnik bio dubokog džepa) i nema nikakve veze sa motorima.. Tadašnji D5 motori su išli u verzijama od 120 i 136 kw.. razlika je samo što 120 kw motor nije imao DPFa
Neznam zašto sad istražuješ gabarite vozila jer očito tražiš neku dlaku u jajetu, jer kad sam god kupovao auto, nikad mi nije ni palo napamet da idem taj info istraživati.
Tuning.. Remap da, chiptuning ne..
Nije mu na odmet koji kw i Nm više.. što bi se uvelike odrazilo na potrošnju jer vam je to najbitnije... krajnja brzina ili ubrzanja postignuta tuningom logično da povećavaju potrošnju vozila ali i dižu adrenalin, pa sad ovisi koliki si karakter :)
Aditivi za gorivo, osobno smatram da je to predavanje magle i mazanje očiju ovcama.. ili skini i očisti ili ne diraj... jer ako to čisti, gdje odlazi ta prljavština koju je taj aditiv otklonio?! Nigdje.. puste priče..
Multimedia, imaš na Aliexpresu ili sličnim online trgovinama za naručiti din2 verziju ekrana sa svim dodatcima... imam je u svom autu.. tu nemoj štediti je najjeftinija solucija zna se pokazati kao najlošija solucija, pripazi na sve što ti nude, usporedi i onda odaberi..
Gume su osobni izbor... ja preferiram za ljeto ljetne, za zimu zimske a te cijelogodišnje što ne znaju dal bi piškile ili kakile koštaju, al ne odrađuju najbolje svoj posao.. one su na vagi, a vaga je onda i u vožnji..
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao al kad već spominješ susret, danas je u 17 sati kod Mercatonea, pa ukoliko si slobodan dođi

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 18, 2023 9:47 am 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Hvala Leonardo na input-u.

Krenuvši od remappinga, gdje bih to mogao napraviti, da je provjereno? I koliko je to isplativo..

Nije da tražim dlaku u jajetu, samo sam pokušao shvatiti točan model i opremu po svim info koje sam imao, jer kao što sam napisao, malo su kontradiktorne informacije.

E sad, nemam tešku nogu, tako da sam dosta šparan po tom pitanju. Ali da volim malo stisnuti tu i tamo..


Što se tiče aditiva, navodno prljavština odlazi van uz ispušne plinove, u obliku razgrađeni česticatako bar kažu, mada ni meni to baš ne drži vodu..

35€ je pregled vozila, to ću svakako obaviti, a sve ostalo nakon ljeta, nama sada kreće sezona pa neću imati vremena disati a kamoli odlaziti na razna mjesta na remapping i druge stvari..do kraja godine ću sigurno napraviti 15ak tisuća km, pa onda vidjeti kako stvari stoje.

A gume..mi tu nemamo bas tešku zimu, zato mi 4Season gume imaju smisla, ali kao što kažeš, ne znaju da li bi kakile ili piškile, to stoji..

Multimedija, konkretno mi treba handsfree, mada se ne bih žalio na veći ekran da mogu i koji film pogledati, ali to mi i nije presudno. Audiofil sam pa mi je kvaliteta zvuka puno bitnija.

E sad, kao što rekoh, iz Istre sam, ne vjerujem da danas plaćam pivo, eventualno nakon što kupim auto, kada bude neki susret, svakako se vidimo!
Ako si iz ZG, možemo se sutra naći kada ga uzmem, taman da baciš oko

Svakako mislim da ću biti vrlo zadovoljan autom, iako me malo taj dio oko potrošnje brine, ali ne može i ovce i novce..tako bar kažu.
Moje trenutno vozilo je katrica, tako da idem sa aviona na space shuttle

Hvala ti još jednom.


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 18, 2023 4:42 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Javi se kad obaviš kupnju
095 913 35 72
Lp
Mihovil

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan