Sada je: čet ožu 28, 2024 4:23 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 45 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon kol 31, 2009 6:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
:dance:, nadam se da će i na tvom autu promjena u "ležanju" zadnjeg kraja biti dramatična (u pozitivnom smislu :)) sa novim ARB-om.

A ova šajni cijev je samo šminka ;).
Teška nesreća! :(

Stigle su štanga i cjevka, međutim cjevka je u transportu dobila 2 uleknuća. Jedno bi se nekako i dalo ispraviti jer je odmah blizu kraja ali drugo je malo iza koljena pa ako netko ima pametnu ideju..

Jedamput sam na youtubeu vidio neki štos sa fenom pa hlađenjem s plinom iz nekakve sprej-boce. Teoretski, kad bi se željezna kugla određenog promjera protjerala kroz cijev i to bi pomoglo, ali velim, meni bi trebao savjet iz prakse od nekog tko je takav problem rješavao, a ne moja teoretska nagađanja.. :)

P.S. po osjećaju materijal mi djeluje kao cilindar od podvodnih pušaka na zrak (nekakav tvrđi aluminij). Debljina je oko 1.5 mm a promjer oko 7cm.


Vrh
   
PostPostano: pon kol 31, 2009 7:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
:dance:, nadam se da će i na tvom autu promjena u "ležanju" zadnjeg kraja biti dramatična (u pozitivnom smislu :)) sa novim ARB-om.

A ova šajni cijev je samo šminka ;).
Teška nesreća! :(

Stigle su štanga i cjevka, međutim cjevka je u transportu dobila 2 uleknuća. Jedno bi se nekako i dalo ispraviti jer je odmah blizu kraja ali drugo je malo iza koljena pa ako netko ima pametnu ideju..

Jedamput sam na youtubeu vidio neki štos sa fenom pa hlađenjem s plinom iz nekakve sprej-boce. Teoretski, kad bi se željezna kugla određenog promjera protjerala kroz cijev i to bi pomoglo, ali velim, meni bi trebao savjet iz prakse od nekog tko je takav problem rješavao, a ne moja teoretska nagađanja.. :)

P.S. po osjećaju materijal mi djeluje kao cilindar od podvodnih pušaka na zrak (nekakav tvrđi aluminij). Debljina je oko 1.5 mm a promjer oko 7cm.
Samo da pojasnim: ovo je "teška" nesreća jer sad dobitak u snazi nakon instaliranja ovakve sužene cjevke neće biti 0.02KS nego samo 0.01KS! :D


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 01, 2009 10:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Slike?

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 5:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Slike?
Evo slike od neraspakirane štange. Šajni cjevka je na "liječenju" od udubljenja kod prijatelja pa ju nemrem poslikati. Inače, moram reći da obadva proizvoda izgledaju vrlo konkretno i kvalitetno..


Privitak/ci:
DSC00052.JPG
DSC00052.JPG [ 61.86 KiB | Pogledano 5598 puta. ]
Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 5:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Slike?
Evo jedne dobre slike od cjevke (s Evolve sitea ali potpuno identična). Cjevka je inače napravljena od tvrdog aluminija (kao npr. onaj od kojeg rade avionske elise ili cilindre za zračne podvodne puške) i prevučena je nekakvim termo-izolacijskim premazom. Vrlo kvalitetna izrada..


Privitak/ci:
cjevka.jpg
cjevka.jpg [ 13.31 KiB | Pogledano 5598 puta. ]
Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 6:30 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Slike?
Evo slike od neraspakirane štange. Šajni cjevka je na "liječenju" od udubljenja kod prijatelja pa ju nemrem poslikati. Inače, moram reći da obadva proizvoda izgledaju vrlo konkretno i kvalitetno..
Ček, ček, hoćeš reći da je ARB JOŠ UVIJEK u vrećici a ne na autu?????? :shock:

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 8:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
Slike?
Evo slike od neraspakirane štange. Šajni cjevka je na "liječenju" od udubljenja kod prijatelja pa ju nemrem poslikati. Inače, moram reći da obadva proizvoda izgledaju vrlo konkretno i kvalitetno..
Ček, ček, hoćeš reći da je ARB JOŠ UVIJEK u vrećici a ne na autu?????? :shock:
A kaj da velim, vidi se iz slike da je tak! :oops:

Ja si to nemrem sam ugraditi (nemam niti alata niti mjesta), pa čekam da mi dođu još ovi dijelovi koje sam naručio (špera, downpine, catback i injektori) i da onda nažicam Kristijana da mi to ugradi..

P.S. ameri su mi odgovorili da one 2 udubine tam trebaju biti i da je to "by design for clearence" (šta god da im to znači!)


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 8:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Ahahahha, nemojte onda ravnat tu cijev! To znači da su te udubine namjerno napravljene kako bi cijev imala potreban prostor i udaljenost od motora ili kraj čega već prolazi.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 9:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Ahahahha, nemojte onda ravnat tu cijev! To znači da su te udubine namjerno napravljene kako bi cijev imala potreban prostor i udaljenost od motora ili kraj čega već prolazi.
Pa da. Dobro da sam Amere pristojno pitao - pošteno bih se oblamirao da sam slučajno išao galamiti, psovati i prijetiti! :D

Ali, kao što se vidi sa slike, fakat izgleda kao udubljenje nastalo greškom u proizvodnji..


Privitak/ci:
DSC00055.JPG
DSC00055.JPG [ 59.5 KiB | Pogledano 5582 puta. ]
Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 9:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
:o :shock: :?

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 9:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
:o :shock: :?
U originalu je oblik bio pravilan, ovo kaj vidiš su tragovi pokušaja ravnanja i nakon toga vraćanja u prvobitni oblik.

Taj materijal je inače fakat zeznut za raditi s njim. Nije kao običan aluminij, kad ga zvekneš samo tupo zazvoni, vrlo je žilav i može se oblikati samo kad je zagrijan na određenu temperaturu. Kod jakog udarca hoće puknuti i to onda izgleda kao da se rascijepilo tijesto za kolače (npr. pitu s jabukama).


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 10:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
slika
:D

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 02, 2009 10:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
slika
:D
:lol: :clap:

J.. ga, znam ja da ta cjevka ničem ne služi, ali svidjela mi se na prvi pogled - a ljubav je bol! :D


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 21, 2009 6:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
:dance:, nadam se da će i na tvom autu promjena u "ležanju" zadnjeg kraja biti dramatična (u pozitivnom smislu :)) sa novim ARB-om.

A ova šajni cijev je samo šminka ;).
Tomo, zahvaljujem na savjetu, promjena se fakat može nazvati "dramatičnom"! :-)

I naravno, hvala Kikiju bez čijeg truda štanga i cjevka ne bi bile ugrađene! :)

P.S. I samo da znaš, iako nemam dyno sheet da to dokažem, osjećam na riti da je cjevka donijela toliko konjića da si razmišljam da li da uopće mijenjam turbinu! :lol: Ali da lijepo izgleda na motoru - fakat je! :D


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 21, 2009 7:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
:text-worthless: :character-kermit:

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 45 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan