Sada je: pet lip 07, 2024 9:07 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto ruj 29, 2009 3:02 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned sij 18, 2009 4:35 pm
Postovi: 57
Lokacija: Banja Luka
Hitno je kolege Volvasi posto mi je auto otkljucan pred kucom :!: :!:
Jutros sam oko 6 sati vozio rodbinu na autobusku stanicu, sve normalno radilo, dosao kuci oko 7 i onda oko 10 ujutru krenem u grad i eto problema.
Upalio mi se alarm i nece da prestane da svira, a zablokiran mi je i motor. Ne mogu ni da verglam.
Imam ovu centralnu
http://cgi.ebay.de/Keyless-Open-Funk-Fe ... 286.c0.m14" onclick="window.open(this.href);return false;
i sa tim daljinskim mogu samo da otkljucam i zakljucam auto(kontrole za alarm ne reaguju, nikad i nisu). Ovo danas je prvi put da se javio alarm uopste(jednom se cuo samo pip-pip kad mi se akumulator istrosio) i sada ne moze da prestane(izgleda da mu dojadilo da cuti :lol: ). Sad sam skinuo klemu sa akumulatora, da ne bi svirao dok ne istrosi akumulator.

PS Ne znam jel ima veze, ali od kad sam kupio auto, moze se otkljucavati i zakljucavati samo daljinskim. Kljuc nista. :doh:
I nasao sam originalne zice od centralne brave u vratima isjecene i kad sam ih prikopcao, auto se zakljuca i ne moze se nikako otkljucati dok ne prikljucim te neke 'zamjenske', valjda od te neoriginalne centralne. :evil:

_________________
95' Volvo 850 2,4 125Kw


Vrh
   
PostPostano: čet lis 01, 2009 3:21 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned sij 18, 2009 4:35 pm
Postovi: 57
Lokacija: Banja Luka
Izgleda da niko nista ne zna o Volvovom alarmu. :D Zasad je paljenje direktno spojeno, tako da nema blokade i sirena alarma ugasena. Sreca pa je Volvo, niko ga nece :mrgreen: (jer ne znaju sta valja :dance: ).

A imam jedno drugo pitanje :?: Prije na nasem Volvu 340 smo imali 2 kljuca, jedan je bio za sve, a drugi je imao samo jednu funkciju(samo otkljucavao vrata ili samo palio auto-ne mogu se sjetiti).
E sada na mojoj 850-ki sa ovim kljucem mogu samo da upalim auto, ne mogu ga ni otkljucavati ni zakljucavati.
Da li je moguce da ovaj kljuc sto imam sluzi samo za paljenje, ili se izlizao ili nesto trece? :think:

_________________
95' Volvo 850 2,4 125Kw


Vrh
   
PostPostano: čet lis 01, 2009 7:20 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet svi 30, 2008 8:20 pm
Postovi: 376
Lokacija: Jasenovac
99% da je izlizan

_________________
Ako je sve pod kontrolom, jednostavno ne voziš dovoljno brzo!!!!! (by Walter Rohrl)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan