Sada je: ned tra 28, 2024 3:54 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 47 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto svi 10, 2011 9:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Definitivno, problem je bio samo čep. Nigdje niš ne curi tako da kiler nisam niti mijenjao :wink: .

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: ned svi 06, 2012 12:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Tako je bilo tada. Godinu i pol poslije curka ponovo u kabini. Provjerim čep, malo ga protresem, ispušem, nadolijem antifriz. Idući dan ponovo blinka lampica rashladne tekućine. Pogledam ponovo kiler kabine, ali sve suho. Nadolijem opet. Idući dan ponovo blinka i tako shvatim da je na 280tkm dihtungu glave ipak došao kraj, ali eto, išao je još skoro godinu i pol. Ne kuha, ali napuhava kompresiju u rashladni sistem i baca van na čepu ekspanzione posude. Idemo ponovo Nenadu...

Nastavak idućeg dana... ha moram na posao, a auto ide i tako se ja dovezem ujutro, bacim pogled ispod haube, sve uredno i b.o., mislim si, kad ja idem nema gužve i nije se motor propisno ni zagrijao. Vidjet ćemo u povratku, popdnevne gužve, semafori, čekanja... dođem doma, dignem haubu, a ono... hm, opet ništa, sve normalno? Ima neko kakvo shvatljivo objašnjenje?

Ostavil sam ga na promatranju... na onom odjelu u Jaski ;) .

Odjelni liječnik u Jaski kaže da nije dihtung glave. Napuknuće ekspanzion(ističk)e posude koje nisam primjetio + termostat / zasada.

Stavljena nova posuda i zasada sve o.k. Dakle sve je očito posljedica povećanog tlaka u sistemu zbog onog neispravnog čepa na posudi.

_________________
850 T-5


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 47 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan