Sada je: čet ožu 28, 2024 7:25 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lis 01, 2011 12:13 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Neki Volvo ...forumaš ili ?


slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub lis 01, 2011 2:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
R

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: sub lis 01, 2011 3:57 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Piše u naslovu Volvo TD :think:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
PostPostano: sub lis 01, 2011 7:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Citat:
Piše u naslovu Volvo TD :think:
Po braniku nije!

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: sub lis 01, 2011 8:54 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Citat:
Citat:
Piše u naslovu Volvo TD :think:
Po braniku nije!
Ma ziher je TD ,pa nebi se po Grobniku vozil neki r ,a da ti to neznaš :whistle:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
PostPostano: ned lis 02, 2011 2:43 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
A bas tog vozim svaki dan pa znam da je bio na Grobniku... :mrgreen:

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: ned lis 02, 2011 9:11 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
TD aka track day ...ajde Željac daj dojmove kak je vozit po stazi što ti se dopada što ne , kako prolaziš zagrebački i to ...

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned lis 02, 2011 9:45 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Neznam dali ti mogu dati kvalitetan izvještaj s obzirom na to da imam tek punih sat vremena za volanom po pisti, od cega 15 minuta sa Rozicom i ostatak sa Snjeskom (440). Ovo je vise bila prilika za pretjerati po zavojima na sigurnom mjestu i da dobijem bolji uvid u Rozicu.

No dojmove mogu napisat, subjektivne dakako.

Najprije malo tehničkih;
Rozica je tezak auto, gotovo 650 kila vise od 440ke, tako da se ne treba čuditi istom lap time-u kod oba auta.
Rozica ima 179 hp/t a snjesko čak 115hp/t. Snjeska sam vozio na r888 (slick gume) svi seleni su tvrda guma naprijed ili teflon odostraga, olaksan zamasnjak, kratak diferencijal, portana glava, high flow ventili i tih jebenih 630 kila manje su napravili malu razliku između 300 i 120 konja.

Vozackih;
Grobnik je "skupa" staza. Čak se i dečki sa laksim i rasnijim trkacima voze po tri kruga i onda idu u box hladiti gume.
Ja sam napravio 7 krugova po prilicno velikoj gužvi i hankurac v12 ventus je dobio pruge ko zebra :| dakle ode 2000kn.
Zavoji su prilicno oštri i tu opet dolazi do izražaja težina auta. Naj gore je kada ne uspori dovoljno da bi sa gasom prošao zavoj pa se vadis van sa dodavanjem volana, auto bjezi preko nosa, hankurac urlice na prednjoj vanjskoj felzi i izlazna brzina je loša. A opet, imaj muda ugasiti DSTC na grobniku i u tako velikoj gužvi! Nažalost (kasnije se ispostavilo na sreću) nisam imao dosta vremena niti mjesta na pisti poraditi na tom prolasku po zavojima, a bio je dosta topal dan i 0w30 je postao rijedak ko voda. Odlucio sam izac van.
Usporedit cu iskustva kada napravim neke preinake na autu, mozda potrazim i 17" felgne i kakve r gume, ali sve u svoje vrijeme. Čuo sam da je sljedeći TD (turbo diesel) sredinom studenog, no cisto sumnjam da cu stići obavit pripreme.

E sada, pred kraj dana sam dobio priliku proći startno ciljnu ravninu sa malo ispod 300km/h i uživati u najbrzem kurugu dana sa malo iznad 1.41 minute. E jeben ti sto je to bilo dobro. Jos sada me trnci prolaze kad se sjetim. Instantno sam se ohladio od ikakvog sarafanja po Rozici.

Jos jedan VAŽAN detalj za sve one koji misle proći na koji krug. Nikako se nemojte voziti iza bilo kakvog automobila. Kamencici i komadi guma su mi toliko otukli auto da mi je i danas zao sto sam išao. Definitivno izbjegavati gužve, pa makar i pod cijenu losijeg vremena prolaska jer par sekundi ne vrijedi razbijene maske, otucenih farova, ispiketanog branika, haube i nedaj Boze razbijene sajbe.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: ned lis 02, 2011 12:31 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Nice report !!!

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned lis 02, 2011 11:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Citat:
Grobnik je "skupa" staza. Čak se i dečki sa laksim i rasnijim trkacima voze po tri kruga i onda idu u box hladiti gume.
Ja sam napravio 7 krugova po prilicno velikoj gužvi i hankurac v12 ventus je dobio pruge ko zebra :| dakle ode 2000kn.
Zavoji su prilicno oštri i tu opet dolazi do izražaja težina auta. Naj gore je kada ne uspori dovoljno da bi sa gasom prošao zavoj pa se vadis van sa dodavanjem volana, auto bjezi preko nosa, hankurac urlice na prednjoj vanjskoj felzi i izlazna brzina je loša. A opet, imaj muda ugasiti DSTC na grobniku i u tako velikoj gužvi! Nažalost (kasnije se ispostavilo na sreću) nisam imao dosta vremena niti mjesta na pisti poraditi na tom prolasku po zavojima, a bio je dosta topal dan i 0w30 je postao rijedak ko voda. Odlucio sam izac van.
Usporedit cu iskustva kada napravim neke preinake na autu, mozda potrazim i 17" felgne i kakve r gume, ali sve u svoje vrijeme. Čuo sam da je sljedeći TD (turbo diesel) sredinom studenog, no cisto sumnjam da cu stići obavit pripreme.

Jos jedan VAŽAN detalj za sve one koji misle proći na koji krug. Nikako se nemojte voziti iza bilo kakvog automobila. Kamencici i komadi guma su mi toliko otukli auto da mi je i danas zao sto sam išao. Definitivno izbjegavati gužve, pa makar i pod cijenu losijeg vremena prolaska jer par sekundi ne vrijedi razbijene maske, otucenih farova, ispiketanog branika, haube i nedaj Boze razbijene sajbe.
Zbog svega što si napisao, ja nikad nisam otišao na Grobnik TD, a išao sam na Ring. Iste one gume s kojima sam se vozio prije ringa, otiaš oatamo i vratio se i napravio dva kruga, još su na autu, i prije dva tjedna su počele pokazivati da im je došao kraj, pa će ipak morat pričekat zimske uvjete da ih bacim.
Kamenčića također ni u tragovima. Sasma normalno se voziš iza bilo koga kog možeš pratit.


Vrh
   
PostPostano: ned lis 02, 2011 11:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Bi išao opet do Ringa? Mogli bi kakav klubski posjet napravit.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: pon lis 03, 2011 7:16 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
Citat:

E sada, pred kraj dana sam dobio priliku proći startno ciljnu ravninu sa malo ispod 300km/h i uživati u najbrzem kurugu dana sa malo iznad 1.41 minute. E jeben ti sto je to bilo dobro.
dobro vrijeme obzirom da čolak ima 1:41.882


http://speed-day.hr/sday/infusions/bett ... nner_id=12" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: pon lis 03, 2011 8:28 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Citat:
Bi išao opet do Ringa? Mogli bi kakav klubski posjet napravit.
Imamo dosta vremena za planirat nagodinu!


Vrh
   
PostPostano: pon lis 03, 2011 9:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Neznam dali ti mogu dati kvalitetan izvještaj s obzirom na to da imam tek punih sat vremena za volanom po pisti, od cega 15 minuta sa Rozicom i ostatak sa Snjeskom (440). Ovo je vise bila prilika za pretjerati po zavojima na sigurnom mjestu i da dobijem bolji uvid u Rozicu.
Vozackih;
Grobnik je "skupa" staza. Čak se i dečki sa laksim i rasnijim trkacima voze po tri kruga i onda idu u box hladiti gume.
Ja sam napravio 7 krugova po prilicno velikoj gužvi i hankurac v12 ventus je dobio pruge ko zebra :| dakle ode 2000kn.
Po meni je skupa samo utoliko koliko treba platiti upad. Za gume mislim da tako ekstremno ipak nije jer su moje Conti sportcontact 2 uz dvadesetak krugova na stazi izdržale svih svojih 40k km redovnog korištenja. Istina je da najviše stradava prednja desna i da stvarno ružno izgleda, ali kasnje se to u redovnom prometu fino zapegla. Ostanu samo obrušeni rubovi. ;) Ovo za tri kruga i hlađenje stoji, ali jedino ako se voze punim tempom. I još, čemu se voziti za nekim ako ga možeš preteći? :mrgreen:
I na kraju, di su ta vremena krugova za oba auta? :think:

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: pon lis 03, 2011 9:32 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Citat:
Po meni je skupa samo utoliko koliko treba platiti upad. Za gume mislim da tako ekstremno ipak nije jer su moje Conti sportcontact 2 uz dvadesetak krugova na stazi izdržale svih svojih 40k km redovnog korištenja. Istina je da najviše stradava prednja desna i da stvarno ružno izgleda, ali kasnje se to u redovnom prometu fino zapegla. Ostanu samo obrušeni rubovi. ;) Ovo za tri kruga i hlađenje stoji, ali jedino ako se voze punim tempom. I još, čemu se voziti za nekim ako ga možeš preteći? :mrgreen:
I na kraju, di su ta vremena krugova za oba auta? :think:
Mislim da trajnost guma najviše ovisi o načinu vožnje. Ja neznam dobro grobnicku pistu i nisam niti išao ganjati vrijeme, vec vidjeti kako se auto ponaša u nekim situacijama. Prebrzo sam ulazio u zavoje i tu sam dosta guma ostavio jer je auto nosilo preko nosa. No bitno je da je provod bio dobar!

@ Vili: ja sam za izlet tamo. Ovisim jedino o poslu i kad budes imao neki svoj termin mozemo se pocet dogovarat.
Mislim da bi bilo fino otvoriti i temu o tome, bilo bi cool kada bi nam se jos forumasa moglo pridružiti.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan