Sada je: sub tra 27, 2024 2:01 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri svi 29, 2013 8:00 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned sij 13, 2013 12:43 pm
Postovi: 97
Vozi: volvo v70 xc 2.4T
Lokacija: Prijedor (BiH)
Ja mislim da ležajevi najčešće stradaju zbog neizbalansiranih točkova, a možda i zbog loše geometrije.
Skini točkove i probaj ih izbalansirati pa ćeš vidjeti šta ti je dalje raditi.

_________________
Volvo V70 XC, '02, 2.4T LPG, 2012 -
Audi A4, '97, 1.8 LPG, 2007 - 2012
Audi 80, '88, 1.8 LPG, 2003 - 2007


Vrh
   
PostPostano: sri svi 29, 2013 9:14 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Citat:
@lageros-zg hvala ti!

Ali izgleda da mi ipak neće trebati... bio sam kod mehaničara, pregledao je sve ležajeve i sve je u redu... ali su sve 4 alu felge krive (jajaste bez fizičkih oštećenja), pogotovo prednje dvije i pogotovo prednja desna... kaže da je sigurno od toga i da pod hitno zamijenim felge jer će mi inače ležajevi otići. Šta vi kažete?

Ako je to točno, nebih uzimao nove felge, već dao ove popraviti, će to biti ok?
Nema problema, tu sam ako što treba.

Po pitanju ležajeva kotača općenito, neću vam puno soliti pamet, ali slobodno otiđite ovdje i skinite dokument(e)
koje sam pisao u trenutku inspiracije ;) .

http://lageros-auto-moto.webs.com/apps/documents/" onclick="window.open(this.href);return false;

Naime, pisano je is stručnih literatura kao i prakse koju gledam gotovo svaki dan u svom poslu,
tako da ove savjete slobodno uzmite kao nešto što je jako važno i stručno.
Znam da sve to košta, ali to sve znate i vi, ali uvijek se isto tako svi nadamo da negdje možemo i uštedjeti
no danas aute rade da to i nije tako lako, pa kad se već troši, nek se troši kvalitetno, kompletno i kompetentno. ;)

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: uto srp 02, 2013 9:27 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub lip 29, 2013 10:46 pm
Postovi: 109
Vozi: S60 T5 R
Lokacija: Sweden-Malmö-Göteborg
Jajasta feluga, sve je moguce :-) no sa obzirom da je kod S40, V50, C30 lezajevi VEOMA poznata greska kod nas u Volvo-swe ja bih se prije dao na to da se zamjeni lezaj.

Neznam kako ti je taj mastor ustanovio jajaste feluge ( 17 god u volvu radim a jajaste feluge nisam vidio) no nebitno, lezaj se cuje ako se auto podigne na dizalicu, upali motor, stavi ga u 4 brzinu, UGASI DSTC i polako pustaj kvacilo da se tockovi okrecu, ubrzaj do 120-150 i PRITISNI KVACILO TE UGASI MOTOR i cak gluh moze da cuje iz kojeg tocka se cuje, to jest ZUJI, BRUJI ili kako se vec kaze.

A ako je taj majstor tako uradio i vidio da feluge malo skakucu gore-dole nisu jajaste nego to je normalna reakcija kinetickog zgloba jer su tockovi u zraku i vise te ugao pogona na kinetickom zglobu nije kao da kad je auto na cesti u voznji. I zato malo skakucu gume no feluge jajaste nisu jer da su jajaste mislio bi da se vozis u velikom dildo od skakucanja :-)

SRETNO

_________________
Volvotech-sweden


Vrh
   
PostPostano: sri srp 03, 2013 10:23 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Jajasta feluga, sve je moguce :-) no sa obzirom da je kod S40, V50, C30 lezajevi VEOMA poznata greska kod nas u Volvo-swe ja bih se prije dao na to da se zamjeni lezaj.

Neznam kako ti je taj mastor ustanovio jajaste feluge ( 17 god u volvu radim a jajaste feluge nisam vidio) no nebitno, lezaj se cuje ako se auto podigne na dizalicu, upali motor, stavi ga u 4 brzinu, UGASI DSTC i polako pustaj kvacilo da se tockovi okrecu, ubrzaj do 120-150 i PRITISNI KVACILO TE UGASI MOTOR i cak gluh moze da cuje iz kojeg tocka se cuje, to jest ZUJI, BRUJI ili kako se vec kaze.

A ako je taj majstor tako uradio i vidio da feluge malo skakucu gore-dole nisu jajaste nego to je normalna reakcija kinetickog zgloba jer su tockovi u zraku i vise te ugao pogona na kinetickom zglobu nije kao da kad je auto na cesti u voznji. I zato malo skakucu gume no feluge jajaste nisu jer da su jajaste mislio bi da se vozis u velikom dildo od skakucanja :-)

SRETNO

:happy-jumpeveryone:

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: čet srp 04, 2013 8:53 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned sij 13, 2013 12:43 pm
Postovi: 97
Vozi: volvo v70 xc 2.4T
Lokacija: Prijedor (BiH)
Juče zamjenjen ležaj, pa mi sad neobično, kad vozim kao da sjedim u sobi, samo se čuje muzika. :D

128 evra ležaj (SKF 2 god. garancije) + ugradnja. Prilično ga je jednostavno zamjeniti, sveukupno oko 45 minuta, i ne treba nikakav specijalni alat, prese, dizalice ...

_________________
Volvo V70 XC, '02, 2.4T LPG, 2012 -
Audi A4, '97, 1.8 LPG, 2007 - 2012
Audi 80, '88, 1.8 LPG, 2003 - 2007


Vrh
   
PostPostano: čet srp 04, 2013 10:25 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
pa cijena je ok i više nego ok
ja sam moje prednje menjao na 120tkm oba

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan