Sada je: sri lis 23, 2024 5:21 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri lis 09, 2024 5:55 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 26, 2023 12:21 pm
Postovi: 4
Vozi: xc60
Prethodnih par nedelja imam ozbiljnih problema sa vodom koja se pojavljuje nakon kisa.
Voda se javlja na tepihu ispod volana i cak i vise iza sjedista vozaca ispod patosnica.
Govorim o ozbiljnim kolicinama, sigurno bude nekih par litara z noc kise, a znam jer danima nakon sto izvlacim vodu peskirima, iscjedim sigurno toliko vode.
Lijepili su mi opet sofersajbnu jer jer bilo tu prostora ali nije se rijesili.
Cistili su mi cijevi odvodne, posebno one od sibera ali sve neuspjesno.
Unutra se nidje drugo ne vidi voda, osim na podu.
A prije neki dan je bilo mokro i na vratima gepeka, tacno kod dugmeta za spustanje gepeka.
I da u pitanju je xc60, 2010 god.
Bas postaje neka teska borba a i bojim se stete koju tolika voda nanijeti kablovima kojih ima dolje i koji su potopljeni.


Vrh
   
PostPostano: čet lis 10, 2024 4:00 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 352
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Provjeri odvode od sibera - koliko ja znam, postoje i prednji i straznji odvodni kanali.
Otvori siber i sipaj vodu u odvode pa gledaj hoce li curiti dolje na pod ili u kabinu, nema druge.

BTW, flaks za flaksericu je dovoljno njezan i savitljiv da procisti odvode, pod uvjetom da ti sami odvodi nisu npr. potrgani pa voda curi van.

P.S. ovo za tipku prtljaznika mi je jako cudno, nema sansi da voda dodje tamo ukoliko je sajba dobro zabrtvljena.


Vrh
   
PostPostano: čet lis 10, 2024 4:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 768
Vozi: S60 D2 DriveE
Ne znam kakva je situacija kod XC60, ali kod nekih auta voda zna ući u kabinu i kroz vrata. Naime, odvodi na dnu vrata se začepe pa se u vratima nakupi voda (kišnica koja prođe kraj brtve stakla) i onda voda uđe u kabinu kroz unutrašnju stranu vrata. Samo kažem, pogledaj i to kad je već veliki problem.


Vrh
   
PostPostano: pet lis 11, 2024 8:17 am 
Offline

Pridružen/a: čet lis 26, 2023 12:21 pm
Postovi: 4
Vozi: xc60
Hvala na odgovorima.
Vrata nisu definitvno, jer apsolutno nigdje nije mokro, cak ni kap, osim pod.
Ja pretpostavljam, posto je majstor cistio te odvode a nije nista rijesio da se odvod sa te strane vozaca otkacio.
Ono sto me zanima da li smijem da skinem plastiku koja ide uz sofersajbnu jer na snimcima sa neta vidim da tuda ide taj odvod.
Na toj plastici imam znak za airbag, pa ne znam da li bih to smio dirati onda.

i još jedno pitanje, da li ima ispod auta negdje da se nešto odvida, da se ispušta sva ta voda koja je sad zarobljena ispod tepiha?


Vrh
   
PostPostano: pet lis 11, 2024 12:29 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 352
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Ja pretpostavljam, posto je majstor cistio te odvode a nije nista rijesio da se odvod sa te strane vozaca otkacio.
Ono sto me zanima da li smijem da skinem plastiku koja ide uz sofersajbnu jer na snimcima sa neta vidim da tuda ide taj odvod.
Na toj plastici imam znak za airbag, pa ne znam da li bih to smio dirati onda.
Prije nog sto pocnes skidati plastiku sam napravi jednostavnu dijagnostiku - sipaj vodu u jedan po jedan odvod i gledaj hoce li voda iscuriti ispod auta.
Moguce kombinacije:
- ulijes vodu i sva voda iscuri ispod auta - odvod je OK
- ulijes vodu i voda jako sporo curi ispod auta - odvod je OK, ali ga treba pocistiti
- ulijes vodu i voda stoji u odvodu, ne vidis da igdje curi - odvod nije OK i treba ga procepiti
- ulijes vodu i voda nestane, ali ne curi ispod auta - odvod je najvjerojatnije zacepljen i strgan/otpojen pa voda iscuri u kabinu

Ovo probas sa svakim odvodom (i na siberu i na sajbama) pa ces znati na cemu si.


Vrh
   
PostPostano: uto lis 15, 2024 11:53 am 
Offline

Pridružen/a: čet lis 26, 2023 12:21 pm
Postovi: 4
Vozi: xc60
Idemo redom po manjim kvarovima.

Voda koja je bila u vrata gepeka je posledica odvidanog šarafa na stop svijetlu i to je lako riješeno.

Poslušao sam savjete, sipao vodu u otvore šibera i desilo se da lijeva strana jedva malo vode prođe ispod auta, ostalo počelo da curi kroz plastiku ispod volana.
Skinulu plastiku, crijevo se bilo skinulo, kaže majstor da ga je sad nabio, pa čekam neku kišu ozbiljniju da provjerimo, ali nadam se da je to riješeno.
Sad samo još da nađem nekoga ko radi dubinsko, da digne bukvalno sve i pokupi tu vodu ispod, osuši sundjere, da se ne napravi neka veća šteta.

Hvala svima na odgovorima.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan